MAX44248AUA+, OP Amp Dual GP R-R O/P ±18V/36V 8-Pin uMAX
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: MAX44248AUA+
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
1MHz 2uV 150pA Dual MSOP-8 Precision OpAmps ROHS
| Информация о производителе | |
| Производитель | Maxim Integrated Products |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 22:35:16 |
| Бренд | Maxim Integrated Products |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Low Power Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 126 dB |
| en - input voltage noise density: | 50 nV/sqrt Hz |
| gbp - gain bandwidth product: | 1 MHz |
| ib - input bias current: | 300 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of circuits | Dual |
| operating supply current: | 90 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 36 V, +/-1.35 V to+/-18 V |
| operating temperature | -40℃~+125℃ |
| output current per channel: | 40 mA |
| output type | - |
| package/case: | UMAX-8 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8017533010 |
| part # aliases: | MAX44248 |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| rail to rail | - |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate: | 700 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| вес, г | 0.02 |
| vos - input offset voltage: | 7.5 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









