MAX4292ESA+, Operational Amplifiers - Op Amps Ultra-Small, +1.8V, Power, Rail-to-Rail I/O Op Amps
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: MAX4292ESA+
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Operational Amplifiers - Op AmpsAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:25:06 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Micropower Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 57 dB |
| en - input voltage noise density: | 70 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 100 |
| gbp - gain bandwidth product: | 500 kHz |
| ib - input bias current: | 60 nA |
| in - input noise current density: | 0.05 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-2.75 V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-0.9 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| operating supply current: | 100 uA |
| operating supply voltage: | 1.8 V to 5.5 V, +/-0.9 V to+/-2.75 V |
| output current per channel: | 20 mA |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004630148 |
| part # aliases: | MAX4292 |
| pd - power dissipation: | 471 mW |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 77 dB |
| series: | MAX4292 |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate: | 200 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 5.5 V, +/-2.75 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V, +/-900 mV |
| technology: | BiCMOS |
| вес, г | 0.19 |
| voltage gain db: | 130 dB |
| vos - input offset voltage: | 1.2 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









