MAX4251EUA+, Operational Amplifiers - Op Amps UCSP, Single-Supply, Low-Noise, Low-Distortion, Rail-to-Rail Op Amps
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: MAX4251EUA+
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Operational Amplifiers - Op AmpsAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:22:21 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| amplifier type: | Low Noise Amplifier |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 70 dB |
| current - input bias | 1pA |
| current - output / channel | 68mA |
| current - supply | 420µA |
| en - input voltage noise density: | 27 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| family | Linear-Amplifiers-Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| gain bandwidth product | 3MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 3 MHz |
| ib - input bias current: | 1 pA |
| in - input noise current density: | 0.0005 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-2.75 V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.2 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 400 uA |
| operating supply voltage: | 2.4 V to 5.5 V, +/-1.2 V to+/-2.75 V |
| operating temperature | -40°C ~ 85°C |
| output current per channel: | 68 mA |
| output type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| package / case | 8-TSSOP, 8-MSOP(0.118", 3.00mm Width) |
| package / case: | UMAX-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004630145 |
| part # aliases: | MAX4251 |
| pd - power dissipation: | 362 mW |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product training modules | Lead(SnPb)Finish for COTSObsolescence Mitigation Program |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 75 dB |
| series: | MAX4251 |
| shutdown: | Shutdown |
| slew rate | 0.3 V/µs |
| sr - slew rate: | 300 mV/us |
| standard package | 50 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-uMAX |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 5.5 V, +/-2.75 V |
| supply voltage - min: | 2.4 V, +/-1.2 V |
| вес, г | 0.5 |
| voltage gain db: | 116 dB |
| voltage - input offset | 70µV |
| vos - input offset voltage: | 70 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









