| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:25:12 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 220 kHz |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 95 dB |
| dual supply voltage: | +/-3 V |
| gain v/v: | Programmable |
| ib - input bias current: | 6 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current: | 93 uA |
| operating supply voltage: | 3 V, 5 V |
| package/case: | SOIC-8 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8994930442 |
| part # aliases: | MAX4195 |
| pd - power dissipation: | 471 mW |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 90 dB |
| sr - slew rate: | 60 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max: | 7.5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| вес, г | 0.29 |
| vos - input offset voltage: | 100 uV |