MAX4123ESA+, Operational Amplifiers - Op Amps Single/Dual/Quad, Wide-Bandwidth, Low-Power, Single-Supply Rail-to-Rail I/O Op Amps
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: MAX4123ESA+
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Operational Amplifiers - Op AmpsОперационные усилители Single Wide-Bandwdth Single-Supply R-R
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:22:47 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Wideband Amplifier |
| amplifier type: | Low Power Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio | 78 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 78 dB |
| dual supply voltage | +/-3 V |
| dual supply voltage: | +/-3 V |
| en - input voltage noise density | 22 nV/sqrt Hz |
| en - input voltage noise density: | 22 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 100 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 100 |
| gbp - gain bandwidth product | 5 MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 5 MHz |
| height | 1.5 mm(Max) |
| ib - input bias current | 150 nA |
| ib - input bias current: | 150 nA |
| in - input noise current density | 0.4 pA/sqrt Hz |
| in - input noise current density: | 0.4 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| length | 5 mm(Max) |
| manufacturer | Maxim Integrated |
| manufacturer: | Maxim Integrated |
| maximum dual supply voltage | +/-3.25 V |
| maximum dual supply voltage: | +/-3.25 V |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage | +/-1.35 V |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current | 650 uA |
| operating supply current: | 650 uA |
| operating supply voltage | 2.7 V to 6.5 V, +/-1.35 V to+/-3.25 V |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 6.5 V, +/-1.35 V to+/-3.25 V |
| output current per channel | 50 mA |
| output current per channel: | 50 mA |
| package / case | SOIC-Narrow-8 |
| package/case: | SOIC-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004717762 |
| part # aliases | MAX4123 |
| part # aliases: | MAX4123 |
| pd - power dissipation | 471 mW |
| pd - power dissipation: | 471 mW |
| product | Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 78 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 78 dB |
| rohs | Details |
| series | MAX4123 |
| series: | MAX4123 |
| shutdown | Shutdown |
| shutdown: | Shutdown |
| sr - slew rate | 2 V/us |
| sr - slew rate: | 2 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type | Single, Dual |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max | 6.5 V |
| supply voltage - max: | 6.5 V, +/-3.25 V |
| supply voltage - min | 2.7 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| unit weight | 0.006596 oz |
| вес, г | 0.19 |
| voltage gain db | 106 dB |
| voltage gain db: | 106 dB |
| vos - input offset voltage | 600 uV |
| vos - input offset voltage: | 600 uV |
| width | 4 mm(Max) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









