MAX410EPA+
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение

- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Precision Amplifiers Single/Dual/Quad, 28MHz, Low-Noise, Low-Voltage, Precision Op Amps
| Основные | |
| package / case | PDIP-8 |
| length | 9.91 mm(Max) |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 7.87 mm(Max) |
| factory pack quantity | 50 |
| manufacturer | Maxim Integrated |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | Through Hole |
| packaging | Tube |
| product category | Precision Amplifiers |
| series | MAX410 |
| unit weight | 0.032805 oz |
| height | 4.45 mm(Max) |
| number of channels | 1 Channel |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 2.7 mA |
| product | Precision Amplifiers |
| operating supply voltage | 4.8 V to 10.5 V, +/-2.4 V to+/-5.25 V |
| supply voltage - max | 10.5 V |
| supply voltage - min | 4.8 V |
| part # aliases | MAX410 |
| technology | Bipolar |
| amplifier type | Low Noise Amplifier |
| shutdown | No Shutdown |
| pd - power dissipation | 727 mW |
| supply type | Single, Dual |
| ib - input bias current | 150 nA |
| gbp - gain bandwidth product | 28 MHz |
| sr - slew rate | 4.5 V/us |
| dual supply voltage | +/-3 V, +/-5 V |
| maximum dual supply voltage | +/-5.25 V |
| psrr - power supply rejection ratio | 96 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 115 dB |
| minimum dual supply voltage | +/-2.4 V |
| en - input voltage noise density | 7 nV/sqrt Hz |
| voltage gain db | 122 dB |
| output current per channel | 35 mA |
| in - input noise current density | 2.6 pA/sqrt Hz |
| vos - input offset voltage | 250 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






