MAX406AESA+
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение

- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Operational Amplifiers - Op Amps Single, Dual, Quad, 1.2 uA Max, Single-Supply Op Amps
| Основные | |
| package / case | SOIC-8 |
| length | 5 mm(Max) |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 4 mm(Max) |
| factory pack quantity | 100 |
| manufacturer | Maxim Integrated |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Tube |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| series | MAX406 |
| output type | Rail to Rail |
| height | 1.5 mm(Max) |
| number of channels | 1 Channel |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 1 uA |
| product | Operational Amplifiers |
| operating supply voltage | 10 V |
| supply voltage - max | 10 V |
| supply voltage - min | 2.5 V |
| part # aliases | MAX406 |
| amplifier type | Single Supply Op Amps |
| shutdown | No Shutdown |
| pd - power dissipation | 471 mW |
| supply type | Single |
| ib - input bias current | 10 pA |
| gbp - gain bandwidth product | 40 kHz |
| sr - slew rate | 20 V/us |
| dual supply voltage | +/-3 V |
| maximum dual supply voltage | +/-5 V |
| psrr - power supply rejection ratio | 50 uV/V |
| cmrr - common mode rejection ratio | 70 dB |
| minimum dual supply voltage | +/-1.25 V |
| en - input voltage noise density | 150 nV/sqrt Hz |
| voltage gain db | 120 dB |
| output current per channel | 0.6 mA |
| 3 db bandwidth | - |
| vos - input offset voltage | 250 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






