- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer AmpsЦепь усилителя 1 с программируемым усилением TSOT-23-8
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:17:50 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Programmable Gain |
| automotive | No |
| base product number | LTC6910 -> |
| current - output / channel | 35mA |
| current - supply | 3.5mA |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| gain bandwidth product | 13MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum dual supply voltage (v) | ±5.25 |
| maximum input offset voltage (mv) | 15@5V@0C to 70C |
| maximum input resistance (mohm) | 100(Typ)@5V |
| maximum operating supply voltage (v) | ±5.25|10.5 |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum single supply voltage (v) | 10.05.2024 |
| maximum supply current (ma) | 3.5@5V@0C to 70C |
| maximum supply voltage range (v) | 10 to 15 |
| maximum voltage gain (db) | 36 |
| maximum voltage gain range (db) | 35 to 50 |
| minimum cmrr (db) | 55 |
| minimum cmrr range (db) | <60 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 60 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| number of elements per chip | 1 |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C |
| output type | Rail-to-Rail |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8007259055 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| slew rate | 16V/Вµs |
| standard package name | SOT |
| supplier device package | TSOT-23-8 |
| supplier package | TSOT-23 |
| supplier temperature grade | Commercial |
| type | Programmable Gain Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 13 |
| typical output current (ma) | 35 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9 |
| voltage - input offset | 1.5mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.7V ~ 10.5V, В±2.7V ~ 5.25V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









