- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOp Amp Single Low Noise Amplifier R-R O/P В±5.875V/11.75V 8-Pin SOIC N Tube
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 21:54:17 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 114 dB |
| common mode rejection ratio | 95(dB) |
| dual supply voltage (max) | ±5.875(V) |
| dual supply voltage (min) | ±1.4(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±3/±5(V) |
| gbp - gain bandwidth product: | 420 MHz |
| ib - input bias current: | 8.4 uA |
| input offset voltage | 0.1(mV) |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum input offset current | 0.35@5V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of elements | 1 |
| operating supply current: | 5.5 mA |
| operating temperature classification | INDUSTRIALC |
| operating temp range | -40C to 85C |
| output current per channel: | 60 mA |
| package type | SOIC N |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8007728205 |
| pin count | 8 |
| power supply rejection ratio | 100(dB) |
| power supply requirement | Single/Dual |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | Rail to Rail Output |
| shut down feature | Yes |
| single supply voltage (min) | 2.8(V) |
| single supply voltage (typ) | 3/5/9(V) |
| slew rate | 140(V/us) |
| sr - slew rate: | 180 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max: | 11.75 V |
| supply voltage - min: | 2.8 V |
| type | Low Noise Amplifier |
| voltage gain db: | 139 dB |
| voltage gain in db | 135(dB) |
| vos - input offset voltage: | 20 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









