- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Op Amp Single Precision Amplifier R-R O/P ±70V/140V 8-Pin SOIC N EP Tube
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:08 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| automotive | No |
| current - input bias | 3pA |
| current - supply | 2.8mA |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| gain bandwidth product | 12MHz |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 5 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer | Linear Technology |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±70 |
| maximum input bias current (ua) | 0.00005@±15V@0C to 70C |
| maximum input offset current (ua) | 0.00003@±15V@0C to 70C |
| maximum input offset voltage (mv) | 1@±70V |
| maximum operating temperature (°c) | 70 |
| maximum quiescent current (ma) | 3.9@±70V |
| maximum single supply voltage (v) | 140 |
| minimum cmrr (db) | 130 |
| minimum cmrr range (db) | >=115 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±4.75 |
| minimum operating temperature (°c) | 0 |
| minimum psrr (db) | 112 |
| minimum single supply voltage (v) | 09.05.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C |
| output type | CMOS |
| package / case | 8-SOIC(0.154", 3.90mm Width)Exposed Pad |
| packaging | Tube |
| партномер | 8022987214 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series | - |
| shut down support | No |
| slew rate | 21 V/Вµs |
| standard package | 100 |
| standard package name | SO |
| supplier device package | 8-SOIC-EP |
| supplier package | SOIC N EP |
| supplier temperature grade | Commercial |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| typical dual supply voltage (v) | ±5|±9|±12|±15|±18|±24|±28 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 12 |
| typical high level output voltage (v) | 1 |
| typical input bias current (ua) | 0.000003@±70V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 14@±70V |
| typical low level output voltage (v) | 0.6 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.001@±70V |
| typical output current (ma) | 50 |
| typical output resistance (ohm) | 10000000(Min) |
| typical settling time (ns) | 2000 |
| typical slew rate (v/us) | 21@±70V@0C to 70C |
| typical voltage gain (db) | 140 |
| voltage - input offset | 330ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 9.5 V ~ 140 V, В±4.75 V ~ 70V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









