LTC6084HDD#PBF, Precision Amplifiers Dual 1.5MHz, Rail-to-Rail, CMOS Ampli?ers
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: LTC6084HDD#PBF
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:20:36 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | CMOS |
| amplifier type: | Low Cost Operational Amplifier |
| base product number | LTC6084 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 80 dB |
| current - input bias | 1pA |
| current - output / channel | 12.5mA |
| current - supply | 110ВµA (x2 Channels) |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 31 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 121 |
| gain bandwidth product | 1.5MHz |
| gain v/v: | 2000 V/mV |
| gbp - gain bandwidth product: | 1.5 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 1 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.00056 pA/rtHz |
| ios - input offset current: | 0.5 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of circuits | 2 |
| operating supply current: | 110 uA |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| output current per channel: | 12.5 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| package / case: | DFN-10 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004603356 |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 115 dB |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | LTC6084 |
| settling time: | 6 us |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 0.5V/Вµs |
| sr - slew rate: | 500 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 10-DFN (3x3) |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.5 V |
| вес, г | 0.02 |
| voltage gain db: | 66 dB |
| voltage - input offset | 300ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.5V ~ 5.5V |
| vos - input offset voltage: | 300 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









