LTC6078CMS8#PBF, Precision Amplifiers uP Prec, 2x CMOS R2R In/Out Amps
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: LTC6078CMS8#PBF
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:09 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Low Noise Amplifiers |
| automotive | Yes |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 110 dB |
| en - input voltage noise density: | 18 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| gbp - gain bandwidth product: | 750 kHz |
| ib - input bias current: | 0.2 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.00056 pA/rtHz |
| ios - input offset current: | 0.1 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum input bias current - (ua) | 0.000001@5V |
| maximum input offset current - (ua) | 0.0000001(Typ)@5V |
| maximum input offset voltage - (mv) | 0.03@5V |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| maximum supply current - (ma) | 0.148@5V |
| military | No |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| operating supply current: | 54 uA |
| operating temperature - (??c) | -40~85 |
| output current per channel: | 10 mA |
| output type | CMOS |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | MSOP-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004691719 |
| pin count | 8 |
| process technology | CMOS |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 120 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| series: | LTC6078 |
| settling time: | 24 ns |
| shutdown: | Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 50 mV/us |
| standard package name | MSOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | MSOP |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| technology: | CMOS |
| typical gain bandwidth product - (mhz) | 0.75 |
| typical slew rate - (v/us) | 0.05@5V |
| вес, г | 0.1 |
| voltage gain db: | 130 dB |
| vos - input offset voltage: | 25 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









