- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer AmpsУсилитель общего назначения 1 схема Rail-to-Rail TSOT-23-5
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:54 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| amplifier type: | High Speed Amplifier |
| base product number | LT1803 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 96 dB |
| current - input bias | 2.5ВµA |
| current - output / channel | 50mA |
| current - supply | 2.5mA |
| development kit: | DC417B |
| eccn | EAR99 |
| environmental information | http://quality.linear-web.com/rohs.php?part=LT1803 |
| en - input voltage noise density: | 21 nV/rtHz |
| gain bandwidth product | 83MHz |
| gain error | 0.15% |
| gain v/v: | 60 V/mV |
| gbp - gain bandwidth product: | 83 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 5.5 uA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 2.5 pA/rtHz |
| ios - input offset current: | 100 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 2.7 mA |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C |
| output current per channel: | 42 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| package/case: | SOT-23-5 |
| партномер | 8007271400 |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 90 dB |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 88V/Вµs |
| software download | http://ltspice.analog.com/software/LTspiceXVII.exe |
| sr - slew rate: | 100 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | TSOT-23-5 |
| supply voltage - max: | 12.6 V |
| supply voltage - min: | 2.3 V |
| technology: | Bipolar |
| вес, г | 0.0124 |
| voltage - input offset | 1.5mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.3V ~ 12.6V, В±1.15V ~ 6.3V |
| vos - input offset voltage: | 1 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









