- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементCurrent Sense Amplifiers High voltage Current sense Amp -40 to 125C
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 22:14:46 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | High Side Current Sense Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 120 dB |
| development kit: | DC907A-B |
| dual supply voltage (max) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (min) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| gain error | 1% |
| gain v/v: | 8 V/V |
| gbp - gain bandwidth product: | 115 kHz |
| input offset voltage | 0.075(mV) |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 1 |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of elements | 1 |
| operating supply current: | 60 uA |
| operating temperature classification | Automotive |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output current per channel: | 50 uA |
| package/case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC N |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002986701 |
| pin count | 8 |
| power supply rejection ratio | 100(dB) |
| power supply requirement | Single |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Current Sense Amplifiers |
| product type: | Current Sense Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 135 dB |
| rad hardened | No |
| shutdown: | No Shutdown |
| single supply voltage (max) | 60(V) |
| single supply voltage (min) | 2.5(V) |
| single supply voltage (typ) | 3/5/9/12/15/18/24/28(V) |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max: | 60 V |
| supply voltage - min: | 2.5 V |
| vcm - common mode voltage: | 2.5 V to 60 V |
| voltage gain db | 18.32(dB) |
| vos - input offset voltage: | 40 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









