LT1206CR
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение

- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Op Amp Single High Speed Amplifier В±15V 8-Pin(7+Tab) DDPAK Tube
| Основные | |
| вес, г | 5.07 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C |
| package | Tube |
| package / case | TO-263-8, DВІPak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| type | Low Noise Amplifier |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.33.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | DDPAK-7 |
| package type | DDPAK |
| pin count | 7+Tab |
| mounting | surface mount |
| base product number | LT1206 -> |
| current - supply | 20mA |
| Вес и габариты | |
| number of circuits | 1 |
| technology | BiCOM |
| amplifier type | Current Feedback |
| current - input bias | 10ВµA |
| current - output / channel | 1.2A |
| slew rate | 900(V/us) |
| voltage - input offset | 3mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 10V ~ 30V, В±5V ~ 15V |
| supply current | 30±15V(mA) |
| -3db bandwidth | 60MHz |
| operating temp range | -40C to 85C |
| operating temperature classification | Industrial |
| rad hardened | No |
| dual supply voltage (max) | ±15(V) |
| dual supply voltage (min) | ±5(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±9/±12(V) |
| power supply requirement | Dual |
| single supply voltage (max) | Not Required(V) |
| single supply voltage (min) | Not Required(V) |
| single supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| number of elements | 1 |
| common mode rejection ratio | 50(dB) |
| input offset voltage | 10(mV) |
| power supply rejection ratio | 60(dB) |
| shut down feature | Yes |
| voltage gain in db | 68(dB) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






