- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Integrated Circuits - ICs\Amplifier ICs\Operational Amplifiers - Op AmpsOp Amp Dual Low Voltage Amplifier R-R O/P 5.5V 8-Pin MSOP T/R
| Основные | |
| вес, г | 0.14 |
| package / case | MSOP-8 |
| type | Low Voltage Amplifier |
| minimum operating temperature | -40 C |
| pin count | 8 |
| factory pack quantity | 2500 |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type | Op Amps-Operational Amplifiers |
| series | LMV358 |
| subcategory | Amplifier ICs |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | MSOP |
| supplier package | MSOP |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| power supply type | Single |
| output type | CMOS |
| maximum single supply voltage (v) | 5.5 |
| minimum single supply voltage (v) | 2.7 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5 |
| number of channels | 2 Channel |
| maximum supply current (ma) | 0.6 5V |
| process technology | CMOS |
| Вес и габариты | |
| operating supply current | 190 uA |
| product | Operational Amplifiers |
| operating supply voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - min | 2.7 V |
| number of channels per chip | 2 |
| moisture sensitive | Yes |
| shutdown | No Shutdown |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| supply type | Single |
| minimum cmrr range (db) | 50 to 60 |
| minimum cmrr (db) | 50 |
| maximum input offset voltage (mv) | 9 5V |
| ib - input bias current | 250 nA |
| manufacturer type | Low Voltage Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.5 5V |
| gbp - gain bandwidth product | 1 MHz |
| sr - slew rate | 1 V/us |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 1 |
| cmrr - common mode rejection ratio | 50 dB |
| maximum input offset current (ua) | 0.15 5V |
| typical slew rate (v/us) | 1 5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 23 5V |
| typical voltage gain (db) | 100 |
| minimum psrr (db) | 50 |
| shut down support | No |
| output current per channel | 90 mA |
| vos - input offset voltage | 7 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











