- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Buffer Amplifier 1 Circuit 8-SO PowerPad
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:23:13 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Buffer |
| automotive | No |
| base product number | LMH6321 -> |
| current - input bias | 2ВµA |
| current - output / channel | 295mA |
| current - supply | 14.9mA |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| htsus | 8542.33.0001 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| logic family | CMOS, TTL |
| manufacturer product page | http://www.ti.com/general/docs/suppproductinfo.tsp |
| manufacturer type | High Speed Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±16 |
| maximum input bias current (ua) | 15@±5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 35@±5V |
| maximum operating temperature | +125 °C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum quiescent current (ma) | 17.5@±5V |
| maximum single supply voltage (v) | 32 |
| minimum cmrr (db) | 60 |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 65 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2.5 |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 58 |
| minimum single supply voltage (v) | 5 |
| moisture sensitivity level (msl) | 3 (168 Hours) |
| mounting | surface mount |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 1 |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| output type | Push-Pull |
| package | Tube |
| package / case | 8-PowerSOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package type | PSOP |
| packaging | Tube |
| партномер | 8024075351 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | Bipolar |
| rail to rail | Rail to Rail Input |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| schmitt trigger input | No |
| shut down support | Yes |
| slew rate | 2900V/Вµs |
| standard package name | SO |
| supplier device package | 8-SO PowerPad |
| supplier package | HSOIC EP |
| type | High Speed Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| typical input bias current (ua) | 2@±5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 2.8@±15V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 2.4@±15V |
| typical output resistance (ohm) | 5 |
| typical slew rate (v/us) | 450@±5V |
| typical voltage gain (db) | 0.052 |
| voltage - input offset | 4mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 5V ~ 32V, В±2.5V ~ 16V |
| width | 3.94mm |
| -3db bandwidth | 110MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














