LMC6462BIM/NOPB, Precision Amplifiers Upwr 3V Prec R/R I/O Op Amp
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: LMC6462BIM/NOPB
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersCMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:23:16 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | CMOS |
| automotive | No |
| base product number | LMC6462 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 85 dB |
| current - input bias | 0.15pA |
| current - output / channel | 75mA |
| current - supply | 50ВµA (x2 Channels) |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 80 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 285 |
| gain bandwidth product | 50kHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 50 kHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 0.15 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.03 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum input bias current - (ua) | 0.00001@5V@-40C to 85C |
| maximum input offset current - (ua) | 0.000000075(Typ)@5V |
| maximum input offset voltage - (mv) | 3@5V |
| maximum operating temperature | +85 °C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum supply current - (ma) | 0.055@5V |
| military | No |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| number of circuits | 2 |
| operating supply current: | 50 uA |
| operating supply voltage: | 5 V, 9 V, 12 V, 15 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C (TJ) |
| operating temperature - (??c) | -40~85 |
| output current per channel: | 75 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8006415622 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single |
| process technology | CMOS |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 65 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | LMC6462 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| slew rate | 0.028V/Вµs |
| sr - slew rate: | 28 mV/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supplier package | SOIC |
| supply type: | Single |
| supply voltage - max: | 15.5 V |
| supply voltage - min: | 3 V |
| technology: | CMOS |
| typical gain bandwidth product | 50kHz |
| typical gain bandwidth product - (mhz) | 0.05 |
| typical input voltage noise density | 80nV/√Hz |
| typical single supply voltage | 5 → 15 V |
| typical slew rate | 0.028V/µs |
| typical slew rate - (v/us) | 0.028@5V |
| typical voltage gain | 129.5 dB |
| вес, г | 0.19 |
| voltage gain db: | 129.54 dB |
| voltage - input offset | 250ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 3V ~ 15.5V, В±1.5V ~ 7.75V |
| vos - input offset voltage: | 250 uV |
| width | 3.9mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














