LMC6044IM/NOPB, Precision Amplifiers MicroPwr Quad CMOS Op Amp
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: LMC6044IM/NOPB
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersКМОП-усилитель, 4-х контурный двухтактный, Rail-to-Rail 14-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:23:21 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | CMOS |
| amplifier type: | Low Power Amplifier |
| base product number | LMC6044 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 75 dB |
| current - input bias | 0.002pA |
| current - output / channel | 40mA |
| current - supply | 52ВµA (x4 Channels) |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 83 nV/sqrt Hz |
| gain bandwidth product | 100kHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 100 kHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 0.002 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.0002 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum dual supply voltage: | +/-7.75 V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-2.25 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of circuits | 4 |
| operating supply current: | 52 uA |
| operating supply voltage: | 5 V, 9 V, 12 V, 15 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C (TJ) |
| output current per channel: | 40 mA |
| output type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 14-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package/case: | SOIC-14 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004742030 |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 62 dB |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | LMCВ® -> |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 0.02V/Вµs |
| sr - slew rate: | 20 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 14-SOIC |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 15.5 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| technology: | CMOS |
| вес, г | 0.15 |
| voltage gain db: | 120 dB |
| voltage - input offset | 1mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 4.5V ~ 15.5V, В±2.25V ~ 7.75V |
| vos - input offset voltage: | 1 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









