LM6132BIM/NOPB, Operational Amplifiers - Op Amps 7Mhz,350Ua Supl.Cur Dual Amp
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: LM6132BIM/NOPB
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Усилитель общего назначения, 2 схемы, Rail-to-Rail 8-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:25:23 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| automotive | No |
| base product number | LM6132 -> |
| current - input bias | 125nA |
| current - output / channel | 3.5mA |
| current - supply | 390ВµA (x2 Channels) |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| gain bandwidth product | 11MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 5(Typ) |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer product page | http://www.ti.com/general/docs/suppproductinfo.tsp |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±12 |
| maximum input bias current (ua) | 0.18@5V |
| maximum input bias current - (ua) | 0.18@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.03@5V |
| maximum input offset current - (ua) | 0.03@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 6@5V |
| maximum input offset voltage - (mv) | 6@5V |
| maximum operating temperature | +85 °C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum single supply voltage (v) | 24 |
| maximum supply current (ma) | 0.8@5V |
| maximum supply current - (ma) | 0.8@5V |
| minimum cmrr (db) | 60 |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 65 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±0.9 |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 78 |
| minimum single supply voltage (v) | 01.08.2024 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels per chip | 2 |
| number of circuits | 2 |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C (TA) |
| output type | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package type | SOIC |
| packaging | Tube |
| партномер | 8005529365 |
| part status | LTB |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| reach status | REACH Affected |
| rohs status | RoHS non-compliant |
| shut down support | No |
| slew rate | 14V/Вµs |
| standard package name | SO |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supplier package | SOIC |
| supplier temperature grade | Industrial |
| type | Low Power Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9 |
| typical gain bandwidth product | 10MHz |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 10 |
| typical gain bandwidth product - (mhz) | 10 |
| typical input bias current (ua) | 0.11@5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 27@5V |
| typical input voltage noise density | 27nV/√Hz |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.18@5V |
| typical output current (ma) | 25(Max) |
| typical single supply voltage | 3 → 18 V |
| typical slew rate | 14V/µs |
| typical slew rate (v/us) | 14@5V |
| typical slew rate - (v/us) | 14@5V |
| typical voltage gain | 100 dB |
| typical voltage gain (db) | 100 |
| вес, г | 0.187 |
| voltage - input offset | 1.7mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 1.8V ~ 24V |
| width | 3.9mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












