- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Описание Компаратор, low-power, 3-32В, SMT, SOP8L, Компараторы 2, 50нА
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 3:25:53 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Low Power Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 65 dB |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 1 MHz |
| ib - input bias current: | 250 nA |
| ios - input offset current: | 50 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating temperature | +70 °C |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.5 V |
| minimum operating temperature | 0 °C |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| operating supply current: | 1.2 mA |
| operating supply voltage: | 3 V to 32 V, +/-1.5 V to+/-16 V |
| output current per channel: | 500 uA |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOP |
| партномер | 8022842687 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual, Single |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 100 dB |
| rail to rail | No |
| series: | LM358 |
| shutdown: | No Shutdown |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 32 V |
| supply voltage - min: | 3 V, +/-1.5 V |
| typical dual supply voltage | ±1.5 →±16V |
| typical gain bandwidth product | 1MHz |
| typical single supply voltage | 3 → 32 V |
| typical voltage gain | 100 dB |
| вес, г | 0.454 |
| vos - input offset voltage: | 7 mV |
| width | 3.95mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















