- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Diodes operational amplifier range provides Industry standard parts for general purpose applications.
| Основные | |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | MSOP-8 |
| package type | MSOP |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 3.1mm |
| pin count | 8 |
| factory pack quantity | 2500 |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| maximum operating temperature | +125 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type | Op Amps-Operational Amplifiers |
| series | LM2904 |
| subcategory | Amplifier ICs |
| power supply type | Dual, Single |
| output current | 50(Sink)μA, -60(Source)mA |
| number of channels | 2 Channel |
| minimum input voltage | ±1.5(Dual)V, 3(Single)V |
| maximum input voltage | ±18(Dual)V, 36(Single)V |
| input voltage range | ±1.5 →±18 V, 3 → 36 V |
| Вес и габариты | |
| operating supply current | 700 uA |
| product | Operational Amplifiers |
| maximum operating frequency | 20 kHz |
| supply voltage - max | 36 V |
| supply voltage - min | 3 V |
| number of channels per chip | 2 |
| amplifier type | High Gain Amplifier |
| shutdown | No Shutdown |
| rail to rail | No |
| ib - input bias current | -20 nA |
| gbp - gain bandwidth product | 700 kHz |
| sr - slew rate | 300 mV/us |
| maximum dual supply voltage | +/-18 V |
| psrr - power supply rejection ratio | 100 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 60 dB |
| minimum dual supply voltage | +/-1.5 V |
| en - input voltage noise density | 40 nV/sqrt Hz |
| output current per channel | 20 mA |
| typical slew rate | 0.3V/us |
| typical input voltage noise density | 40nV/√Hz |
| typical gain bandwidth product | 700kHz |
| ios - input offset current | 2 nA |
| typical voltage gain | 100 dB |
| offset voltage | 10mV |
| input offset current | 150nA |
| gain v/v | 100 V/mV |
| vos - input offset voltage | 2 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26













