LM2904AM8-13, Операционный усилитель, 700кГц, 3-36ВDC, Каналы 2, MSOP8, 2500шт.
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: LM2904AM8-13
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Diodes operational amplifier range provides Industry standard parts for general purpose applications.
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 3:25:24 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | High Gain Amplifier |
| amplifier type: | High Gain Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio | 60 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 70 dB |
| en - input voltage noise density | 40 nV/sqrt Hz |
| en - input voltage noise density: | 40 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 2500 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gain v/v | 100 V/mV |
| gain v/v: | 100 V/mV |
| gbp - gain bandwidth product | 700 kHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 700 kHz |
| ib - input bias current | -20 nA |
| ib - input bias current: | 20 nA |
| input offset current | 150nA |
| input voltage range | ±1.5 →±18 V, 3 → 36 V |
| ios - input offset current | 2 nA |
| ios - input offset current: | 2 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum dual supply voltage | +/-18 V |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum input voltage | ±18(Dual)V, 36(Single)V |
| maximum operating frequency | 20 kHz |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum dual supply voltage | +/-1.5 V |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.5 V |
| minimum input voltage | ±1.5(Dual)V, 3(Single)V |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 2 Channel |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| offset voltage | 4mV |
| operating supply current | 700 uA |
| operating supply current: | 700 uA |
| output current | 50(Sink)μA, -60(Source)mA |
| output current per channel | 20 mA |
| output current per channel: | 40 mA |
| package / case | MSOP-8 |
| package / case: | MSOP-8 |
| package type | MSOP |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| партномер | 8017540563 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual, Single |
| product | Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type | Op Amps-Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 100 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 100 dB |
| rail to rail | No |
| series | LM2904 |
| series: | LM2904 |
| shutdown | No Shutdown |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate | 300 mV/us |
| sr - slew rate: | 300 mV/us |
| subcategory | Amplifier ICs |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max | 36 V |
| supply voltage - max: | 36 V, +/-18 V |
| supply voltage - min | 3 V |
| supply voltage - min: | 3 V, +/-1.5 V |
| typical gain bandwidth product | 700kHz |
| typical input voltage noise density | 40nV/√Hz |
| typical slew rate | 0.3V/µs |
| typical voltage gain | 100 dB |
| вес, г | 0.06 |
| vos - input offset voltage | 1 mV |
| vos - input offset voltage: | 2 mV |
| width | 3.1mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






















