- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Automotive Applications Diodes Inc. Automotive Parts have a wide portfolio of automotive-compliant analog, discrete and timing products. The Automotive Parts offer a broad range of solutions for various automotive applications, including BLDC, Adaptive LED Lighting, and Connected Driving.
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 2:28:20 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Operational |
| automotive | Yes |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 70 dB |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 40 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 700 kHz |
| ib - input bias current: | 20 nA |
| ios - input offset current: | 2 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input bias current (ua) | 0.2@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.05@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 2@5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum quiescent current (ma) | 1.2@5V@-40C to 85C |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| minimum cmrr (db) | 60 |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 65 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.5 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 70 |
| minimum single supply voltage (v) | 3 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| operating supply current: | 700 uA |
| output current per channel: | 40 mA |
| package / case: | TSSOP-14 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8022950240 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | Yes |
| process technology | Bipolar |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 100 dB |
| qualification: | AEC-Q100 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 300 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | TSSOP |
| supplier temperature grade | Automotive |
| supply voltage - max: | 36 V, +/-18 V |
| supply voltage - min: | 3 V, +/-1.5 V |
| type | General Purpose Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 0.7 |
| typical input bias current (ua) | 0.02@5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 40@±15V |
| typical output current (ma) | 50@15V |
| typical slew rate (v/us) | 0.3@±15V |
| typical voltage gain (db) | 100 |
| вес, г | 0.22 |
| vos - input offset voltage: | 2 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












