LM201ADR2G, Операционный усилитель, 1МГц, 5-22В, Каналы 1, SO8
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: LM201ADR2G
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Integrated circuits\Analog and mixed integrated circuits\Operational amplifiers
| Информация о производителе | |
| Производитель | ON Semiconductor*** |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 3:20:50 |
| Бренд | ON Semiconductor*** |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | General Purpose Amplifier |
| bandwidth | 1MHz |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 80 dB |
| dual supply voltage: | +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V, +/-18 V |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 1 MHz |
| ib - input bias current: | 75 nA |
| input offset voltage | 0.7mV |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | ONSEMI |
| manufacturer: | onsemi |
| maximum dual supply voltage: | +/-20 V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-5 V |
| minimum operating temperature: | -25 C |
| mounting | SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 1 |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current: | 1.8 mA |
| operating supply voltage: | +/-5 V to+/-22 V |
| operating temperature | -25…85°C |
| output current per channel: | 30 mA |
| package / case: | SOIC-8 |
| партномер | 8008775522 |
| pd - power dissipation: | 625 mW |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 80 dB |
| qualification: | AEC-Q100 |
| series: | LM201A |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 0.5V/μs |
| sr - slew rate: | 5 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type: | Dual |
| supply voltage - max: | +/-20 V |
| supply voltage - min: | +/-5 V |
| technology: | Bipolar |
| vcm - common mode voltage: | Negative Rail+5 V to Positive Rail-5 V |
| вес, г | 0.21 |
| voltage gain db: | 104.08 dB |
| vos - input offset voltage: | 2 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















