- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементInstrumentation Amplifiers High bandwidth (4.7MHz), low noise (7nV/ Hz), precision (35 V), low-power, instrumentation amp 8-SOIC -40 to 125
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:31 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 4.7 MHz |
| amplifier type: | Precision |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 140 dB |
| common mode rejection ratio | 92(dB) |
| dual supply voltage (max) | ±18(V) |
| dual supply voltage (min) | ±2.25(V) |
| en - input voltage noise density: | 7 nV/sqrt Hz |
| gain error | 0.05% |
| gain v/v: | 1 V/V to 1000 V/V |
| gbp - gain bandwidth product: | 4.7 MHz |
| ib - input bias current: | 2 nA |
| input offset voltage | 0.035(mV) |
| in - input noise current density: | 130 fA/sqrt Hz |
| ios - input offset current: | 2 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 1 |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current: | 600 uA |
| operating temperature classification | Automotive |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output current per channel: | 20 mA |
| package/case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002949780 |
| pin count | 8 |
| power supply rejection ratio | 110(dB) |
| power supply requirement | Single/Dual |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 140 dB |
| rad hardened | No |
| shutdown: | No Shutdown |
| single supply voltage (max) | 36(V) |
| single supply voltage (min) | 4.5(V) |
| single supply voltage (typ) | 5/9/12/15/18/24/28(V) |
| sr - slew rate: | 2 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| вес, г | 0.08 |
| voltage gain db | 80(dB) |
| vos - input offset voltage: | 35 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









