- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Электроэлемент Описание IC: instrumentation amplifier; Ch: 1; 2.7?18V; SO8; 50V/V; tube Характеристики Категория
Микросхема
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:31 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| bandwidth: | 10 kHz |
| common mode rejection ratio | 120(dB) |
| dual supply voltage (max) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (min) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 75 |
| features: | Bi-directional, Low-side Capable |
| input bias current | 25000(nA) |
| input offset voltage | 0.07(mV) |
| input resistance | 0.006(MOhm) |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum input bias current (ua) | 25(Typ)@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.07@5V |
| maximum input resistance (mohm) | 0.006(Typ)@5V |
| maximum operating supply voltage | 18 V |
| maximum operating supply voltage (v) | 18 |
| maximum operating temperature | +125 °C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 18 |
| maximum supply current | 900 μA |
| maximum supply voltage range (v) | 18 to 20 |
| maximum voltage gain (db) | 33.98(Typ) |
| maximum voltage gain range (db) | <35 |
| minimum cmrr | 120dB |
| minimum cmrr (db) | 120 |
| minimum cmrr range (db) | 120 to 130 |
| minimum operating supply voltage | 2.7 V |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 110.46(Typ) |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 1 |
| number of channels per chip | 1 |
| number of elements | 1 |
| number of elements per chip | 1 |
| operating supply current: | 600 uA |
| operating temperature classification | AUTOMOTIVEC |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output type | Bidirectional |
| output voltage: | 4.83 V |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC |
| packaging | Tape and Reel |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002951564 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply rejection ratio | 110.46(dB) |
| power supply requirement | Single |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| product: | Current Monitors |
| product category: | Current & Power Monitors & Regulators |
| product type: | Current & Power Monitors & Regulators |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | No |
| rail to rail | No |
| sensing method: | High or Low Side |
| series: | INA282 |
| single supply voltage (max) | 18(V) |
| single supply voltage (min) | 2.7(V) |
| single supply voltage (typ) | 3/5/9/12/15(V) |
| standard package name | SO |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| supplier package | SOIC |
| supplier temperature grade | Extended |
| supply voltage - max: | 18 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| type | Current Shunt Monitor |
| typical single supply voltage | 2.7 → 18 V |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9|12|15 |
| вес, г | 0.2 |
| voltage gain db | 33.98(dB) |
| vos - input offset voltage: | 70 uV |
| width | 4mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26


















