- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементУсилители считывания тока -4 to 80V, bidirectional, ultra-precise current sense amplifier with enhanced PWM rejection 8-TSSOP -40 to 125
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:18:45 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth | 400 kHz |
| 3 db bandwidth: | 400 kHz |
| amplifier type | Current Sense |
| amplifier type: | Current Sense Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio | 120 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 132 dB |
| en - input voltage noise density | 40 nV/sqrt Hz |
| en - input voltage noise density: | 40 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 2000 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 150 |
| gain error | 0.05% |
| gain v/v | 100 V/V |
| gain v/v: | 100 V/V |
| gbp - gain bandwidth product | 100 kHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 100 kHz |
| ib - input bias current | 90 uA |
| ib - input bias current: | 90 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current | 1.8 mA |
| operating supply current: | 2.4 mA |
| output type | Voltage |
| output type: | Voltage |
| package / case | TSSOP-8 |
| package / case: | TSSOP-8 |
| packaging | Reel |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004268330 |
| product | Current Sense Amplifiers |
| product: | Current Sense Amplifiers |
| product category | Current Sense Amplifiers |
| product category: | Current Sense Amplifiers |
| product type: | Current Sense Amplifiers |
| rohs | Details |
| series | INA240 |
| series: | INA240 |
| settling time | 9.6 us |
| shutdown | No Shutdown |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate | 2 V/us |
| sr - slew rate: | 2 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min | 2.7 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| vcm - common mode voltage | -4 V to 80 V |
| vcm - common mode voltage: | -4 V to 80 V |
| вес, г | 0.28 |
| vos - input offset voltage | 5 uV |
| vos - input offset voltage: | 5 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









