- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементCurrent Sense Amplifiers -4 to 80V, bidirectional, ultra-precise current sense amplifier with enhanced PWM rejection 8-SOIC -40 to 125
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:31 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 400 kHz |
| amplifier type | Current Sense |
| amplifier type: | Low-Side/High-Side Current Sense Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 132 dB |
| current - input bias | 90ВµA |
| current - supply | 1.8mA |
| development kit: | INA240EVM |
| en - input voltage noise density: | 40 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 225 |
| gain error | 0.05% |
| gain v/v: | 100 V/V |
| gbp - gain bandwidth product: | 100 kHz |
| ib - input bias current: | 90 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 2.4 mA |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| output type | - |
| output type: | Voltage |
| package / case | 8-SOIC(0.154", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging | Cut Tape(CT) |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8009701035 |
| part status | active |
| product: | Current Sense Amplifiers |
| product category: | Current Sense Amplifiers |
| product type: | Current Sense Amplifiers |
| series | - |
| series: | INA240 |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 2 V/Вµs |
| sr - slew rate: | 2 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| topology: | Zero-Drift |
| vcm - common mode voltage: | -4 V to+80 V |
| вес, г | 0.2 |
| voltage - input offset | 5ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| vos - input offset voltage: | 5 uV |
| -3db bandwidth | 400kHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









