INA225AIDGKT, INA225AIDGKT, Current Sensor IC 8-Pin, VSSOP
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: INA225AIDGKT
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Sensor ICs\Current Sensor ICsCurrent and power measurement for real-time system protection, feedback control and high-accuracy system monitoring.
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:19:33 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Current Shunt Monitor |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 95 dB |
| development kit: | INA225EVM |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 500 |
| gain error | 0.1% |
| gain v/v: | 25 V/V, 50 V/V, 100 V/V, 200 V/V |
| gbp - gain bandwidth product: | 250 kHz |
| ib - input bias current: | 85 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum input bias current (ua) | 85@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.15@5V |
| maximum input voltage | 36 V |
| maximum operating supply voltage (v) | 36 |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| maximum supply voltage range (v) | 30 to 50 |
| maximum voltage gain (db) | 46.02(Typ) |
| maximum voltage gain range (db) | 35 to 50 |
| minimum cmrr (db) | 95 |
| minimum cmrr range (db) | 95 to 105 |
| minimum input voltage | 0 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 140(Typ) |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of elements per chip | 1 |
| offset voltage | ±150µV |
| operating supply current: | 350 uA |
| package / case: | VSSOP-8 |
| package type | VSSOP |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8010471343 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| product: | Current Sense Amplifiers |
| product category: | Current Sense Amplifiers |
| product type: | Current Sense Amplifiers |
| quiescent current | 350µA |
| series: | INA225 |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | VSSOP |
| supplier temperature grade | Extended |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| topology: | Current Shunt Feedback |
| type | Current Sense Amplifier |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9|12|15|18|24|28 |
| vcm - common mode voltage: | 0 V to 36 V |
| вес, г | 3 |
| vos - input offset voltage: | 125 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















