- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементINSTR AMPLIFIER, 15KHZ, 130DB, SOIC-8; No. of Amplifiers:1 Amplifier; Input Offset Voltage:25ВµV; Slew Rate:0.17V/Вµs; Bandwidth:15kHz; Supply Voltage Range:4V to 36V, В± 2V to В± 18V; Amplifier Case Style:SOIC; No. of Pins:
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:31 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 600 kHz |
| amplifier type: | Instrumentation Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 118 dB |
| dual supply voltage: | +/-2 V to+/-18 V |
| en - input voltage noise density: | 12.5 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 150 |
| gain v/v: | 1 V/V to 1000 V/V |
| ib - input bias current: | 2.5 nA |
| in - input noise current density: | 440 fA/sqrt Hz |
| ios - input offset current: | 2.5 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum dual supply voltage: | 18 V |
| maximum input bias current - (ua) | 0.0025@36V |
| maximum input offset voltage | ±55µV |
| maximum input offset voltage - (mv) | 0.055@36V |
| maximum input resistance | 50kΩ |
| maximum operating supply voltage - (v) | ??18I36 |
| maximum operating temperature | +125 °C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum supply current | ±10 mA |
| minimum cmrr | 102 dB @ 1000 Gain |
| minimum dual supply voltage: | 2 V |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current: | 1.4 mA |
| operating temperature - (??c) | -40~125 |
| output current per channel: | 18 mA |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002948937 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual, Single |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 2.25 uV/V |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series: | INA188 |
| settling time: | 50 us |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate: | 900 mV/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 4 V |
| typical dual supply voltage | ±2±18V |
| typical gain bandwidth product | 600kHz |
| typical single supply voltage | 4 36 V |
| вес, г | 0.219 |
| vos - input offset voltage: | 25 uV |
| width | 4mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














