INA157U, Differential Amplifiers High-Speed Precision
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: INA157U
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Differential AmplifiersDifferential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:25:30 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 4000 kHz |
| amplifier type | Differential |
| amplifier type: | Differential |
| base product number | INA157 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 86 dB |
| current - output / channel | 60mA |
| current - supply | 2.4mA |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 75 |
| gain error | 0.05% |
| gain v/v: | 0.5 V/V, 2 V/V |
| gbp - gain bandwidth product: | 4 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| input voltage range - max: | Positive Rail x 3-7.5 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 3 (168 Hours) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 2.4 mA |
| operating supply voltage: | 8 V to 36 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| output current per channel: | 60 mA |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004999008 |
| product: | Differential Amplifiers |
| product category: | Differential Amplifiers |
| product type: | Differential Amplifiers |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | INA157 |
| slew rate | 14V/Вµs |
| sr - slew rate: | 14 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 8 V |
| vcm - common mode voltage: | -37.5 V |
| вес, г | 0.08 |
| voltage - input offset | 100ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 8V ~ 36V, В±4V ~ 18V |
| vos - input offset voltage: | 100 uV |
| -3db bandwidth | 4MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









