INA126EA/2K5, Instrumentation Amplifiers Micropower Single & Dual Versions
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: INA126EA/2K5
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Instrumentation AmplifiersУсилитель инструментальный 200кГц 8VSSOP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:19:39 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 200 kHz |
| amplifier type: | Instrumentation Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 83 dB |
| dual supply voltage: | +/-15 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 35 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gain error | 0.002% |
| gain v/v: | 5 V/V to 10000 V/V |
| gbp - gain bandwidth product: | 200 kHz |
| ib - input bias current: | 25 nA |
| inl - integral nonlinearity: | 0.002% |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input bias current (ua) | 0.05@±15V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.5@±15V |
| maximum input resistance (mohm) | 1000(Typ)@±15V |
| maximum operating supply voltage (v) | ±18|36 |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| maximum supply voltage range (v) | 30 to 50 |
| maximum voltage gain (db) | 80(Typ) |
| maximum voltage gain range (db) | 75 to 100 |
| minimum cmrr (db) | 74 |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 75 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature: | -55 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 106(Typ) |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current: | 175 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 36 V |
| package / case: | VSSOP-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8004694059 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 106 dB |
| series: | INA126 |
| sr - slew rate: | 400 mV/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | VSSOP |
| supplier temperature grade | Industrial |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| typical dual supply voltage (v) | ±15 |
| typical single supply voltage (v) | 15|18|24|28|3|5|9|12 |
| вес, г | 0.03 |
| vos - input offset voltage: | 250 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














