Dual zero-drift operational amplifier, SOIC-8, AD8629ARZ-REEL7
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8629ARZ-REEL7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Analog ICsOp Amp Dual Auto Zero/Chopper R-R I/O ±2.5V/5V 8-Pin SOIC N T/R
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:19:45 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Zero-Drift |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 140 dB |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 22 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1000 |
| gbp - gain bandwidth product | 2.5MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 2.5 MHz |
| ib - input bias current: | 100 pA |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 0.02 |
| iq per channel (typ) | 850uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Zero Drift Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-2.5 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±2.5 |
| maximum input bias current (ua) | 0.0001@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.0002@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.005@5V |
| maximum operating temperature | 125В°C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 5 |
| maximum supply current (ma) | 2.2@5V |
| minimum cmrr (db) | 120 |
| minimum cmrr range (db) | >=115 |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature | -40В°C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 115 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| number of circuits | 2 |
| operating supply current: | 2.2 mA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 6 V |
| output current per channel: | 30 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8026548157 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 130 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| series: | AD8629 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate | 1 V/us |
| sr - slew rate: | 1 V/us |
| standard package name | SO |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| supply voltage - max | 5V, В±1.35V |
| supply voltage - max: | 6 V, +/-2.5 V |
| supply voltage - min | 2.7V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| type | Auto Zero/Chopper |
| type: | Chopper Stabilization |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 02.05.2024 |
| typical high level output voltage (v) | 4.996 |
| typical input bias current (ua) | 0.00003@5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 22@5V |
| typical low level output voltage (v) | 0.001 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.005@5V |
| typical output current (ma) | 30@5V |
| typical slew rate (v/us) | 1@5V |
| typical voltage gain (db) | 145 |
| voltage gain db: | 145 dB |
| vos - input offset voltage: | 1 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















