- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
20nA Dual 500kHz MSOP-8 Operational Amplifier ROHS
| Информация о производителе | |
| Производитель | Rohm |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 2:27:37 |
| Бренд | Rohm |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Ground Sense Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 80 dB |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V, +/-9 V |
| en - input voltage noise density: | 40 nV/sqrt Hz |
| gbp - gain bandwidth product: | 500 kHz |
| ib - input bias current: | 250 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| maximum dual supply voltage: | +/-16 V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.5 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of circuits | Dual |
| operating supply current: | 2 mA |
| operating supply voltage: | 3 V to 32 V, +/-1.5 V to+/-16 V |
| operating temperature | -40℃~+125℃ |
| output current | 30mA |
| output current per channel: | 30 mA |
| package/case: | MSOP-8 |
| партномер | 8022837704 |
| part # aliases: | BA2904FVM |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 65 dB |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate: | 200 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply current | 700uA |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 36 V, 18 V |
| supply voltage - min: | 3 V, 1.5 V |
| technology: | Bipolar |
| voltage gain db: | 100 dB |
| vos - input offset voltage: | 7 mV |
| -3db bandwidth | - |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









