- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
The DiodesZetex AS2333 series is dual CMOS operational amplifiers designed with chopping stabilization technique.
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 2:00:36 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | CMOS |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 120 dB |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 350 kHz |
| ib - input bias current: | 200 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 100 fA/sqrt Hz |
| ios - input offset current: | 400 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum dual supply voltage: | +/-2.75 V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-0.9 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| operating supply current: | 12 uA |
| output current per channel: | 25 mA |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SO |
| packaging: | Reel, Cut Tape |
| партномер | 8007510471 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate: | 120 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max: | 5.5 V, +/-2.75 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V, +/-900 mV |
| typical gain bandwidth product | 350kHz |
| typical single supply voltage | 1.8-5.5 V |
| vos - input offset voltage: | 8 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














