- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
INSTRUMENTATION AMPLIFIER, 350 uV OFFSET-MAX, 1.2 MHz BAND WIDTH, PDSO16
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 22:15:40 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth | 1.2 MHz |
| 3 db bandwidth: | 1.2 MHz |
| cmrr - common mode rejection ratio | 110 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 110 dB |
| factory pack quantity | 47 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 47 |
| gain v/v | 1 V/V to 10000 V/V |
| gain v/v: | 1 V/V to 10000 V/V |
| gbp - gain bandwidth product | - |
| Высота | 2.65 мм |
| height | 2.65 mm |
| ib - input bias current | 20 nA |
| ib - input bias current: | 20 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| length | 10.5 mm |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum input offset voltage | 40µV |
| maximum input resistance | 10 GOhms |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum supply current | 6 mA |
| minimum cmrr | 75dB |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -55 C |
| moisture sensitive | Yes |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current | 5 mA |
| operating supply current: | 5 mA |
| operating supply voltage | 4.5 V to 18 V |
| operating supply voltage: | 4.5 V to 18 V |
| package / case | SOIC-16 |
| package/case: | SOIC-16 |
| package type | SOIC W |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8022927470 |
| pin count | 16 |
| power supply type | Dual |
| product | Instrumentation Amplifiers |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 115 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 115 dB |
| rail to rail | No |
| rohs | Details |
| series | AMP02 |
| series: | AMP02 |
| sr - slew rate | 6 V/us |
| sr - slew rate: | 6 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max | 18 V |
| supply voltage - max: | 18 V |
| supply voltage - min | 4.5 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| typical dual supply voltage | ±12 V, ±15 V, ±5 V, ±9 V |
| typical gain bandwidth product | 1.2MHz |
| unit weight | 0.023492 oz |
| vcm - common mode voltage | 11 V |
| vcm - common mode voltage: | 11 V |
| vos - input offset voltage | 40 uV |
| vos - input offset voltage: | 40 uV |
| width | 7.6 mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














