- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Электроэлемент±250-mV input, precision current sensing basic isolated amplifier 8-SOP -40 to 105
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:31 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth | 100 kHz |
| 3 db bandwidth: | 100 kHz |
| amplifier type | Isolation |
| amplifier type: | Isolation |
| cmrr - common mode rejection ratio | 95 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 108 dB |
| development kit | AMC1200EVM |
| development kit: | AMC1200EVM |
| factory pack quantity | 50 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| gain error | 0.075% |
| gain v/v | 8 V/V |
| gain v/v: | 8 V/V |
| input voltage range - max | +/-320 mV |
| input voltage range - max: | +/-320 mV |
| isolation type | Galvanic |
| isolation type: | Galvanic |
| isolation voltage | 4250 Vrms |
| isolation voltage: | 4250 Vrms |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature | +105 C |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current | 5.4 mA |
| operating supply current: | 5.4 mA |
| operating supply voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| output current per channel | 20 mA |
| output current per channel: | 20 mA |
| output type | Differential |
| output type: | Differential |
| package / case | SOP-8 |
| package / case: | SOP-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002953889 |
| pd - power dissipation | 44 mW |
| pd - power dissipation: | 44 mW |
| product | Isolation Amplifiers |
| product: | Isolation Amplifiers |
| product category | Isolation Amplifiers |
| product category: | Isolation Amplifiers |
| product type: | Isolation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 61 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 61 dB |
| rohs | Details |
| series | AMC1200 |
| series: | AMC1200 |
| shutdown | No Shutdown |
| shutdown: | No Shutdown |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min | 2.7 V, 4.5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, 4.5 V |
| unit weight | 0.030018 oz |
| вес, г | 0.898 |
| vos - input offset voltage | 200 uV |
| vos - input offset voltage: | 200 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












