ADA4806-1ARJZ-R2, High Speed Operational Amplifiers 0.2 ?V/ C Offset Drift, 105 MHz, Low Power, Multimode, Rail-to-Rail Amplifier
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADA4806-1ARJZ-R2
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\High Speed Operational AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:25:51 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 120 MHz |
| amplifier type: | Rail-to-Rail Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 130 dB |
| development kit: | ADA4806-1RJ-EBZ |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 5.2 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 250 |
| gbp - gain bandwidth product: | 30 MHz |
| ib - input bias current: | 800 nA |
| in - input noise current density: | 700 fA/sqrt Hz |
| ios - input offset current: | 2.1 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±5 |
| maximum input bias current (ua) | 0.72@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.004(Typ)@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.125@5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum quiescent current (ma) | 0.52@5V |
| maximum single supply voltage (v) | 10 |
| minimum cmrr (db) | 103 |
| minimum cmrr range (db) | 95 to 105 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 100 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current: | 570 uA |
| output current per channel: | 58 mA |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | SOT-23-8 |
| партномер | 8004968422 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | Bipolar |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 122 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series: | ADA4806-1 |
| shutdown: | Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 250 V/us |
| standard package name | SOT |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOT-23 |
| supplier temperature grade | Industrial |
| supply voltage - max: | 10 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| technology: | Bipolar |
| topology: | Voltage Feedback |
| type | Low Power Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 30 |
| typical input bias current (ua) | 0.47@5V |
| typical output current (ma) | 47@5V |
| typical settling time (ns) | 82 |
| typical slew rate (v/us) | 220@5V |
| typical voltage gain (db) | 103 |
| vcm - common mode voltage: | -5.1 V to 4 V |
| вес, г | 0.04 |
| voltage gain db: | 111 dB |
| vos - input offset voltage: | 13 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














