ADA4638-1ACPZ-R7, Precision Amplifiers 30V Auto-zero, Rail-to-Rail Output Precision Amplifier
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADA4638-1ACPZ-R7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:26:23 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 142 dB |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 70 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 1.5 MHz |
| ib - input bias current: | 90 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-15 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±15 |
| maximum input bias current (ua) | 0.00009@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00017@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.013@5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum quiescent current (ma) | 0.95@5V |
| maximum single supply voltage (v) | 30 |
| minimum cmrr (db) | 118 |
| minimum cmrr range (db) | >=115 |
| minimum dual supply voltage: | +/-2.25 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2.25 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 120 |
| minimum single supply voltage (v) | 04.05.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current: | 850 uA |
| operating supply voltage: | 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V |
| output current per channel: | 38 mA |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package/case: | LFCSP-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8004689933 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 143 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series: | ADA4638-1 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 1.5 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | LFCSP |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| supply voltage - max: | 30 V, +/-15 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V, +/-2.25 V |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| type: | General Purpose Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 01.03.2024 |
| typical high level output voltage (v) | 29.92 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 70@5V |
| typical low level output voltage (v) | 0.235 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.015@5V |
| typical output resistance (ohm) | 220 |
| typical settling time (ns) | 3000 |
| typical single supply voltage (v) | 5|9|12|15|18|24|28 |
| typical slew rate (v/us) | 1.5@5V |
| typical voltage gain (db) | 150 |
| вес, г | 0.02 |
| voltage gain db: | 150 dB |
| vos - input offset voltage: | 500 nV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









