ADA4610-1ARZ, Precision Amplifiers Low Noise, Precision, Rail-to-Rail Output, JFET Single Op Amp
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADA4610-1ARZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Op Amp Single Precision Amplifier R-R O/P ±15V Medical 8-Pin SOIC N Tube
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:19:59 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 8 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±15 |
| maximum input bias current (ua) | 0.000025@±5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00002@±5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 1@±5V |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum quiescent current (ma) | 1.7@±5V |
| minimum cmrr (db) | 94 |
| minimum cmrr range (db) | 90 to 95 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±5 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 104 |
| mounting | surface mount |
| number of channels per chip | 1 |
| packaging | Tube |
| партномер | 8005463489 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual |
| ppap | No |
| process technology | iPolar® |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| shut down support | No |
| standard package name | SO |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| typical dual supply voltage (v) | ±9|±12 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 15.04.2024 |
| typical high level output voltage (v) | 04.09.2024 |
| typical input bias current (ua) | 0.000005@±5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 14@±5V |
| typical low level output voltage (v) | -4.95 |
| typical slew rate (v/us) | 46@±5V |
| typical voltage gain (db) | 98 |
| вес, г | 0.54 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









