- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOp Amp Dual Precision Amplifier ?A15V 8-Pin SOIC N T/R / IC OPAMP GP 3.9MHZ 8SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:23:54 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| common mode rejection ratio | 122(dB) |
| dual supply voltage (max) | ±15(V) |
| dual supply voltage (min) | ±2.5(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±3/±5/±9/±12(V) |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| input offset voltage | 0.05(mV) |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 0.55 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±15 |
| maximum input bias current (ua) | 0.001@±5V |
| maximum input offset current | 0.0005@±5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.0005@±5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.05@±5V |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum supply current (ma) | 0.9@±15V |
| minimum cmrr (db) | 122 |
| minimum cmrr range (db) | >=115 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2.5 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 123 |
| mounting | surface mount |
| number of channels per chip | 2 |
| number of elements | 2 |
| operating temperature classification | Automotive |
| operating temp range | -40C to 125C |
| package type | SOIC N |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8003076511 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply rejection ratio | 123(dB) |
| power supply requirement | Dual |
| power supply type | Dual |
| ppap | No |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | No |
| settling time | 3(us) |
| shut down feature | No |
| shut down support | No |
| single supply voltage (max) | Not Required(V) |
| single supply voltage (min) | Not Required(V) |
| single supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| slew rate | 1.2(V/us) |
| standard package name | SO |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| supply current | 0.9@±15V(mA) |
| technology | Bipolar |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 03.09.2024 |
| typical high level output voltage (v) | 3.5(Min) |
| typical input bias current (ua) | 0.0004@±5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 13@±5V |
| typical low level output voltage (v) | -3.5(Max) |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.2@±5V |
| typical output current (ma) | 10@±5V |
| typical settling time (ns) | 3000 |
| typical slew rate (v/us) | 1.2@±5V |
| typical voltage gain (db) | 130 |
| unity gain bandwidth product | 03.09.2024 |
| вес, г | 0.1 |
| voltage gain in db | 130(dB) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









