AD8663ARZ, Precision Amplifiers Single, Low Noise, Precision, 16 V, CMOS, Rail-to-Rail Operational Amplifiers
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8663ARZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:26:36 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| automotive | No |
| base product number | AD8663 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 109 dB |
| current - input bias | 0.3pA |
| current - output / channel | 50mA |
| current - supply | 230ВµA |
| dual supply voltage: | 2.5 V to 8 V |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 23 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 98 |
| gain bandwidth product | 540kHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 540 kHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 120 pA |
| input voltage range - max: | 14.5 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | 8 V |
| maximum input bias current (ua) | 0.000105@5V@-40C to 125C |
| maximum input offset current (ua) | 0.0000002(Typ)@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.175@5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 16 |
| maximum supply current (ma) | 0.275@5V |
| minimum cmrr (db) | 76 |
| minimum cmrr range (db) | 75 to 80 |
| minimum dual supply voltage: | 2.5 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 95 |
| minimum single supply voltage (v) | 5 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 230 uA |
| operating supply voltage: | 5 V to 16 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| output current per channel: | 50 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8006396841 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 105 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | DigiTrimВ® -> |
| series: | AD8663 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| slew rate | 0.3V/Вµs |
| sr - slew rate: | 300 mV/us |
| standard package name | SO |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| supply voltage - max: | 16 V, 8 V |
| supply voltage - min: | 5 V, 2.5 V |
| type | General Purpose Amplifier |
| type: | General Purpose Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 0.52 |
| typical input bias current (ua) | 0.0000003@5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 23@5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.05@5V |
| typical slew rate (v/us) | 0.26@5V |
| typical voltage gain (db) | 140 |
| вес, г | 0.54 |
| voltage gain db: | 140 dB |
| voltage - input offset | 40ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 5V ~ 16V, В±2.5V ~ 8V |
| vos - input offset voltage: | 40 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












