AD8659ARZ, Precision Amplifiers 22 ?A, RRIO, CMOS, 18 V Quad Operational Amplifier
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8659ARZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:26:36 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Voltage Feedback Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 110 dB |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V |
| en - input voltage noise density: | 50 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 56 |
| gbp - gain bandwidth product: | 230 kHz |
| ib - input bias current: | 20 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.1 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-9 V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 4 Channel |
| operating supply current: | 72 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 18 V |
| output current per channel: | 12 mA |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package/case: | SOIC-14 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004601278 |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 115 dB |
| series: | AD8659 |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate: | 80 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type: | Quad |
| supply voltage - max: | 18 V, +/-9 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| technology: | CMOS |
| type: | General Purpose Amplifier |
| вес, г | 0.34 |
| voltage gain db: | 120 dB |
| vos - input offset voltage: | 350 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









