AD8659ACPZ-R7, Precision Amplifiers 22 ?A, RRIO, CMOS, 18 V Quad Operational Amplifier
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8659ACPZ-R7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:26:36 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Voltage Feedback Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 110 dB |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 50 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 230 kHz |
| ib - input bias current: | 20 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.1 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | no lead |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Micropower Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-9 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±9 |
| maximum input bias current (ua) | 0.00002 18V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00004 18V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.35 18V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 18 |
| minimum cmrr (db) | 94 |
| minimum cmrr range (db) | 90 to 95 |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 100 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| operating supply current: | 72 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 18 V |
| output current per channel: | 12 mA |
| output type | CMOS |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | LFCSP-16 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8004967718 |
| part status | active |
| pcb changed | 16 |
| pin count | 16 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 115 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| series: | AD8659 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 80 mV/us |
| standard package name | LFCSP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | LFCSP |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 18 V, +/-9 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| technology: | CMOS |
| type | Micropower Amplifier |
| type: | General Purpose Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 0.23 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 50 18V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.1 18V |
| typical settling time (ns) | 15000 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9|12|15 |
| typical slew rate (v/us) | 0.08 18V |
| typical voltage gain (db) | 120 |
| вес, г | 0.04 |
| voltage gain db: | 120 dB |
| vos - input offset voltage: | 350 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









