- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Микросхемы / Усилители и компараторы / Операционные усилителиОперационный усилитель, 28 МГц
| Основные | |
| вес, г | 0.05 |
| type | Low Noise Amplifier |
| pin count | 8 |
| packaging | Tape and Reel |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| power supply type | Single |
| output type | CMOS |
| maximum single supply voltage (v) | 5.5 |
| minimum single supply voltage (v) | 2.7 |
| typical single supply voltage (v) | 5|3 |
| hts | 8542.33.00.01 |
| package height | 1.5(Max) |
| package length | 5(Max) |
| package width | 4(Max) |
| maximum supply current (ma) | 9@5V |
| process technology | CMOS |
| Вес и габариты | |
| number of channels per chip | 2 |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| typical output current (ma) | 220@5V |
| minimum cmrr range (db) | 85 to 90 |
| minimum cmrr (db) | 85 |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.25@5V |
| manufacturer type | Low Noise Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.00001@5V |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 28 |
| maximum input offset current (ua) | 0.00001@5V |
| typical slew rate (v/us) | 11@5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 4@5V |
| typical voltage gain (db) | 110 |
| minimum psrr (db) | 88 |
| typical settling time (ns) | 370 |
| shut down support | No |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











