- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементAD8646 - Operational Amplifier, 2 Func, 3200uV Offset-Max, CMOS, PDSO8
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 1:01:05 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| automotive | No |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| current - input bias | 0.0000003µA |
| current - output/channel | 120mA |
| current - supply | 1.5mA |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| family | Amplifiers-Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| gain bandwidth product | 24MHz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.000001 5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.000001 5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 2.5 5V |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum supply current (ma) | 4 5V |
| minimum cmrr (db) | 67 |
| minimum cmrr range (db) | 65 to 70 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 63 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| number of channels per chip | 2 |
| number of circuits | 2-Dual |
| operating temperature | -40°C ~ 125°C |
| other names | AD8646ARZ-REEL |
| output type | Rail-to-Rail |
| package / case | 8-SOIC |
| packaging | Tape & Reel(TR) |
| партномер | 8007493579 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| shut down support | No |
| slew rate | 11 V/µs |
| standard package | 02.05.2024 |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| type | General Purpose Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 24 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 8 5V |
| typical settling time (ns) | 500 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5 |
| typical slew rate (v/us) | 11 5V |
| typical voltage gain (db) | 116 |
| вес, г | 0.2545 |
| voltage - input offset | 600µV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












