- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Электроэлемент Описание Операционный усилитель высокого класса SO14-150 Характеристики Категория
Микросхема
Тип
операционный усилитель
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 2:49:21 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 89 dB |
| current - input bias | 0.2pA |
| current - output / channel | 50mA |
| current - supply | 750µA |
| en - input voltage noise density: | 33 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 56 |
| family | Linear-Amplifiers-Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| gain bandwidth product | 8.4MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 8.4 MHz |
| ib - input bias current: | 1 nA |
| input voltage range - max: | 5 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| mfg application notes | A New Distribution Automation Solution Based on the ADSP-CM40x ProcessorEnergy-Protective Relay Platform for Pwr Distribution Syst |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of circuits | 4 |
| online catalog | General Purpose |
| operating supply current: | 750 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| operating temperature | -40°C ~ 125°C |
| other names | AD8604ARZ-REEL7CT |
| output current per channel: | 50 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case | 14-SOIC(0.154", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-14 |
| packaging | Cut Tape(CT) |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002987558 |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product training modules | Common Photodiode Op-Amp Circuit Problems and SolutionsIndirect Current Feedback Instrumentation Amplifier Applications Guide |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 80 dB |
| series | DigiTrim® |
| series: | AD8604 |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 6 V/µs |
| sr - slew rate: | 6 V/us |
| standard package | 1 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 14-SOIC |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| type: | General Purpose Amplifier |
| вес, г | 0.3 |
| voltage gain db: | 98.06 dB |
| voltage - input offset | 80µV |
| voltage - supply, single/dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| vos - input offset voltage: | 80 uV |
| -3db bandwidth | - |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















