- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOp Amp Dual Precision Amplifier R-R I/O 5.5V 8-Pin SOIC N T/R / IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 8SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 4:16:54 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 89 dB |
| диапазон рабочих температур | -40…+125 °С |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 33 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 98 |
| gbp - gain bandwidth product: | 8.4 MHz |
| ib - input bias current: | 1 nA |
| input voltage range - max: | 5 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| характеристика | (en)-интенсивность шума входного напряжения-33 nV/sqrt(Hz) |
| коэффициент | подавления-синфазного сигнала(CMRR)/помех по питанию(PSRR)-89/80 дБ |
| Корпус | SOIC-8(SMD) |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.00006@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00003@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.5@5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum supply current (ma) | 2.4@5V |
| minimum cmrr (db) | 74 |
| minimum cmrr range (db) | 71 to 75 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 67 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| напряжение питания | 2.7…5.5(max)В |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| operating supply current: | 750 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| output current per channel: | 50 mA |
| output type | CMOS |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002987557 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| потребляемый ток | 1.95 мА |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 80 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| series: | AD8602 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| скорость | нарастания выходного напряжения(SR)-6 В/мкс |
| способ монтажа | поверхностный(SMT) |
| sr - slew rate: | 6 V/us |
| standard package name | SO |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| Тип | выхода-Rail-to-Rail |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| type: | General Purpose Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 08.04.2024 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 33@5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.05@5V |
| typical output current (ma) | 50@5V |
| typical settling time (ns) | 1000 |
| typical slew rate (v/us) | 6@5V |
| typical voltage gain (db) | 98.06 |
| упаковка | REEL7 |
| вес, г | 0.15 |
| входное напряжение | смещения нуля(Vos)-80 мкВ |
| входной ток | смещения(Ib)-1000 пА |
| voltage gain db: | 98.06 dB |
| vos - input offset voltage: | 80 uV |
| выходной ток | на канал-50 мА |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















