- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементSP Amp Chopper Stabilization Quad R-R I/O 5V Automotive 14-Pin SOIC N Tube
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 22:20:09 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 140 dB |
| common mode rejection ratio | 120(dB) |
| диапазон напряжения питания | 2.7В до 5В |
| dual supply voltage (max) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (min) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 51 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 56 |
| gbp - gain bandwidth product: | 1.5 MHz |
| ib - input bias current: | 1.5 nA |
| input bias current | 0.05(nA) |
| input offset voltage | 0.005(mV) |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| количество усилителей | 4 Усилителя |
| количество выводов | 14вывод(-ов) |
| lead shape | Gull-wing |
| максимальная рабочая температура | 125 C |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Zero Drift Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.00005 5V |
| maximum input offset current | 0.00007@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00007 5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.005 5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum quiescent current (ma) | 3.9 5V |
| maximum single supply voltage (v) | 5 |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| minimum cmrr (db) | 120 |
| minimum cmrr range (db) | >=115 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 120 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 4 |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| number of elements | 4 |
| operating supply current: | 1 mA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 5 V |
| operating temperature classification | Automotive |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output current per channel: | 30 mA |
| output type | CMOS |
| package / case: | SOIC-14 |
| package type | SOIC N |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8007272921 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| полоса пропускания | 1.5МГц |
| power supply rejection ratio | 120(dB) |
| power supply requirement | Single |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 130 dB |
| rad hardened | No |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| series: | AD8574 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down feature | No |
| shut down support | No |
| single supply voltage (max) | 5(V) |
| single supply voltage (min) | 2.7(V) |
| single supply voltage (typ) | 3(V) |
| скорость нарастания | 0.4В/мкс |
| slew rate | 0.4(V/us) |
| sr - slew rate: | 400 mV/us |
| standard package name | SOP |
| стиль корпуса усилителя | NSOIC |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Automotive |
| supply voltage - max: | 5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| technology | CMOS |
| type | Auto Zero/Chopper |
| type: | Chopper Stabilization |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 01.05.2024 |
| typical input bias current (ua) | 0.00001 5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 51 5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.002 5V |
| typical output current (ma) | 30 5V |
| typical single supply voltage (v) | 3 |
| typical slew rate (v/us) | 0.4 5V |
| typical voltage gain (db) | 145 |
| unity gain bandwidth product | 01.05.2024 |
| unity gain bandwidth product (typ) | 1.5(MHz) |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| вес, г | 0.325 |
| voltage gain db | 145(dB) |
| voltage gain db: | 145 dB |
| voltage gain in db | 145(dB) |
| vos - input offset voltage: | 1 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






















